Choď na obsah Choď na menu

Brežany - Karpatovka - Chminianska Nová Ves: 4. december 2016 (peši 12 km)

4. 12. 2016

4.12.216               Brežany-Karpatovka - Chminianska Nová Ves (12km)

Ráno 7:20 na SAD sa stretávame 8+ pes, Fero, Tono, Jano, Jozef, Beáta (Sisa), Miro, Zlaťa, primátorkin manžel. Autobusom 7:35 smer Žipov na Cemiate pristúpil ešte Milan. V Brežanoch nás už čaká náš bežecký priateľ  Peter Vaško a správca nového nedostavaného kostola. Ukážu nám kostol vo výstavbe. Pri odchode robíme zbierku do naberačky malty – 26€.

Peter nám otvoril aj starý drevený kostolík, v ktorom niektorí boli prvýkrát. Začíname túru vo Ferovej réžií, keďže je to v jeho končinách. Bol klasický ranný príhovor. Dobre sa stalo, že na začiatku boli poľovníci aj honci, ktorí o nás vedia.

Stúpaním od cintorína sa dostávame na žltú značku, ktorá nás privedie o 10:00 ku chate Karpatovka, kde nás už čaká Ferov brat Martin s rozloženým ohňom do ktorého sype za priehrsť  zemiakov do pahreby. Doniesol 5l sklo utopencov, bochníky chleba, šmalec, soľ, pivo. Pri občerstvení sa zdržíme do 12:00.Podaktorým  bola dlhá chvíľa tak sme zašli až na asfalt. Cestu nad Ondrašovcami, kde nám na poliach ukázali krásne výhľady Roháčky, Sľubice, Patrie, Kravcovej, Smrekovice aj časť Čergovského pohoria. Bolo vymrznuto, tak sme sa ani  veľmi nezablatili. Na obed odchádzame od Karpatovky, kde do čiapky Jana robíme zbierku pre Martina. Je nám veselo po občerstvení (trunkom, pivom a poživišou). Lesom schádzame k diaľnici, kde paralelnou cestou a podchodom kanalizačným podchádzame diaľnicu a cez Svinku provizórnou lávkou sa ponáhľame na autobus 13:05 na konci Chminianskej Novej Vsi.                                              Anton Sopko 

 

Náhľad fotografií zo zložky Brežany - Karpatuvka